calcalist
עודכן ב: 05/12/2010 | מאת שניר הנדלר, calcalist

עליות בתל אביב; מניות חברות הביטוח יורדות עקב האסון בכרמל

ת"א 25 עולה ב-0.9% ות"א 100 מתחזק ב-0.8%. התכוף מזנקת בכ-11% על רקע ספקולציות כי תהנה מהגדלת תקציבי שירותי הכבאות. מניות הביטוח סובלות משריפת הענק: מנורה צוללת ב-2.2%, מגדל יורדת ב-2.1%, כלל ביטוח נחלשת ב-3.7% והראל מאבדת 2%


עליות בתל אביב; מניות חברות הביטוח יורדות עקב האסון בכרמל

בורסה תל אביב מסחר בת"א תא

המסחר בתל אביב מתנהל היום (א') על רקע המגמה החיובית שנרשמה בסוף השבוע בוול סטריט. שריפת הענק בכרמל משפיעה כעת בעיקר על מניות חברות הביטוח.

מדדי מניות
ת"א 25 ת"א 100 תל טק 15 נדל"ן 15 בנקים יתר 50 יתר ת"א בנקים

מדדי אג"ח
תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

ביום חמישי ננעל המסחר באחד העם בעליות שערים. מדד ת"א-25 עלה ב-0.5% ונקבע על 1,261.7 נקודות, מדד ת"א-100 התחזק ב-0.7% ל-1,164.7 נקודות ומדד תל-טק 15 הוסיף 1.1% ל-235.1 נקודות. בסיכום שבועי המדדים ננעלו ביציבות: ת"א-25 ירד ב-0.1%, ת"א-100 התחזק ב-0.1% ומדד תל-טק 15 הוסיף 0.1%.

כלכלני בנק הפועלים כתבו בסקירה שפרסמו בסוף השבוע כי "אנו ממשיכים להחזיק בדעה חיובית כלפי שוק המניות המקומי, אם כי אנו מזכירים את הסיכונים הקיימים בישראל ובעולם. בראיה הגלובלית, המשבר באירלנד, גם לאחר תוכנית החילוץ של האיחוד האירופי, מחדד את הסיכון מפני משבר נוסף ביבשת, ואף האטה גלובלית מתחדשת. במישור המקומי, הצמיחה המאקרו כלכלית ברבעון השלישי אמנם הייתה גבוהה בהשוואה לעולם המערבי, אולם ההאטה בצריכה הפרטית והצניחה ביצוא מהווים איתות שלילי לעתיד. מנגד, מדד מנהלי הרכש של בנק הפועלים מראה סימנים להתאוששות מחודשת ברבעון הרביעי ביצוא – כך שבסופו של דבר התמונה המאקרו כלכלית מעורבת", כתבו בבנק הפועלים.

ראלי של השעה האחרונה בהובלת מניות הטכנולוגיה הצליח למחוק את ירידות השערים שנרשמו ביום שישי במדדים המובילים בוול סטריט לאחר פרסומו של דו"ח תעסוקה מאכזב, והמסחר ננעל בעליות שערים. ספקולציות בקרב המשקיעים שהנתונים יעודדו את הבנק הפדראלי להמשיך בתוכנית ההרחבה הכמותית וצמיחה גבוהה מהצפוי בפעילות מגזר השירותים בנובמבר תמכו במדדים שהשלימו יום שלישי רצוף בטריטוריה הירוקה.

עם נעילת המסחר ביום שישי מדד S&P 500 עלה ב-0.3% ל-1,225 נקודות - עלייה שבועית של 3%. מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.2% ל-11,382 נקודות והשלים עלייה שבועית של 2.6%. מדד נאסד"ק טיפס בשבוע החולף ב-2.2% לאחר שעלה ביום שישי ב-0.5% לשיא של כמעט שלוש שנים כאשר נקבע על 2,591 נקודות.

מניות במרכז

חברות הביטוח נסחרות על רקע שריפת הענק בכרמל. כלל ביטוח מבטחת את מלון יערות הכרמל, הפניקס מבטחת רכוש ומבנים במושב ניר עציון, מנורה מבטחים מספקת את ביטוחי החיים ואת הביטוח הפנסיוני של נספי נציבות שירות בתי הסוהר ואיילון ביטחה את האוטובוס של שירות בתי הסוהר.

גם הספקולנטים לא נחים - מניית יצרנית קונסטרוקציות המתכת התכוף מזנקת לאור ספקולציות כי הגדלת תקציבי שירותי הכבאות תוביל לזמנות ציוד בחברה.

בנק מזרחי טפחות פסל ביום שישי אפשרות למיזוג עם הבנק הבינלאומי בעתיד הנראה לעין. הבנק מסר בהודעתו כי "בהתייחס לפרסומים באמצעי התקשורת בדבר מגעים, כביכול, למיזוג בין הבנק לבין הבנק הבינלאומי הראשון לישראל, היה רעיון שלא הבשיל לכדי משא ומתן. הנושא אינו עומד על סדר היום בבנק, ולבנק אין מידע על עניין או אירוע הטעונים דיווח בהקשר זה". במקביל, בבנק הבינלאומי הכחישו בתוקף כי מתקיימים מגעים בנושא.

אלקטרה מוצרי צריכה, החברה-הבת שלאלקו החזקות חוזרת אל הבורסה בתל אביב לאחר שהשלימה הנפקה של 10.6% ממניותיה בתמורה לכ-122 מיליון שקל לפי שווי חברה של 1.15 מיליארד שקל (אחרי הכסף).

מחזיקי אגרות החוב במלרג דחו את הצעתו של אריה קוטלר, בעל השליטה בחברת ארקו, השותפה עם מלרג בפרויקטים בייזום בקנדה. קוטלר הציע הנפקת אג"ח ב-40 מיליון שקל ו-35% ממניות מלרג כתחליף לחוב של 93 מיליון שקל.

ערב מיזוגה עם מליסרון, חברת הקניונים בריטיש ישראל רכשה מגרש בן כחמישה דונמים בצמוד לקניון השרון בנתניה תמורת 35 מיליון שקל. בכוונתה של בריטיש להשקיע 110 מיליון שקל נוספים כדי להרחיב הקניון ששיפוצו החל לאחרונה.

ביג הודיעה בסוף השבוע על רכישת מרכז מסחרי בנבראסקה, ארה"ב. חברה-בת של ביג רכשה 55% מהזכויות במרכז מסחרי פתוח שנקרא וילאג' פוינט מקרן הפנסיה Dallas Pension Fund בתמורה ל-65 מיליון דולר המשקפים למרכז שווי של 118 מיליון דולר.

טבע פתחה את שבוע המסחר עם פער ארביטראז' שלילי של 2.1% ממסחר סוף השבוע בוול סטריט. מנגד, אודיוקודס ופריגו פתחו עם פער ארביטראז' חיובי של 13.7% ו-4.2% בהתאמה.

0‏‏תגובות
גלול למעלהגלול למטה

בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק