עיריית הרצליה מקדמת פרויקט פינוי בינוי במתחם רמב"ם

הרצליה תמ"א 38 רחוב האילנות 27 29

עיריית הרצליה מקדמת תוכנית "פינוי בינוי" במתחם רמב"ם במרכז העיר שתשתלב עם תוכניות העירייה להקמת שני מגדלי מגורים בסמוך לתחנה המרכזית החדשה.
התוכנית היא יוזמה של דיירי המתחם והאדריכל גיל שנהב,מבעלי החברה לפיתוח והתחדשות עירונית, אשר בעידודה של העירייה ובליווי מהנדס העיר פעלו לקידום הפרויקט. לאחרונה ועדת המשנה לוועדה המקומית אישרה את קידום הפקדתה של התוכנית בוועדה המחוזית.

במסגרת הפרויקט ייהרסו שלושה בניינים קיימים בני שלוש קומות ו-33 יחידות דיור, וייבנה מגדל אחד בן 22 קומות ו-76 יחידות דיור שחזיתו תפנה לרחוב בן גוריון. כמו כן יוקמו שני מרתפי חנייה עבור כל הדירות.
מדובר ביחס נמוך של 1:2.3, כלומר על כל דירה שתיהרס ייבנו רק 2.3 דירות חדשות. לשם המחשה - מרבית הפרויקטים שאושרו בקריית אונו היו ביחס של מעל 1:2.5 וחלקם אף נשקו ליחס של 1:4. כך שהכדאיות הכלכלית בפרויקט המתוכננת אינה ודאית. לדברי שנהב מדובר בדירות גדולות כך ששטח הבנייה הגדול בבניין מפצה על היחס הנמוך.

ראש עיריית הרצליה יהונתן יסעור אמר על הפרויקט: "קידום התוכנית משתלב בתפיסה האסטרטגית הכוללת שלנו להתחדשות עירונית במרכז העיר - הן של פינוי מתחמים ישנים ובנייה חדשה, והן בקידום מהיר של תוכניות תמ"א 38 לחיזוק בניינים והוספת קומות מגורים". סגן ראש העיר ויו"ר ועדת המשנה צביקה הדר ציין כי "זיהינו את המתחם כראוי להתחדשות עירונית, אך האתגר היה למצוא את הדרך הכלכלית והתכנונית הנכונה להשגת המטרה".

הדר אף הודיע אתמול (ב') כי יתמודד בבחירות הקרובות מול יסעור, ובין היתר הציב לעצמו יעד של קידום ההתחדשות העירונית. הדר צופה כי בקדנציה הקרובה יצליח לקדם בניית 5,000 יחידות דיור ומאות דירות להשכרה לטווח ארוך במחירים מסובסדים.